• info@seventurizm.com
  • +90 286 512 5048
20.06.2024
  GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU (5 GÜN)   # 9014
10.000 TL,00 TL   -   5 Gün..
Kişi başı fiyat
GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU (5 GÜN) ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.
 +90 286 512 5048
 +90 541 420 0017
 info@seventurizm.com
Sosyal medyada bizi paylaşın..

1.GÜN: 05.00 Çanakkale Stadyum Yanı Adalet Parkı Önü Hareket.Adana’ya  varışımız ile birlikte Adana'nın simgesi olarak kabul edilen köprü, bir Roma dönemi eseri olan Taş Köprü’yü ve Sabancı Merkez Cami, görüp konaklama için  otelimize geçiyoruz.

2.GÜN: Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında Halfeti’nin serin sularında yapacağımız  tekne turu için yola çıkıyoruz. Halfeti tekne turu sonrasında Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Molanın ardından MÖ 9600–9500 civarına tarihlenen Göbeklitepe’nin atmosferinde kayboluyoruz. Her hastanın şifa bulduğu inanışına sahip olan Eyüp Peygamber'in türbesi ziyaretini gerçekleştirip, İbrahim peygamberin ateşe atıldığına inanılan Balıklıgöl’e gidiyoruz. Konaklama için otelimize geçiyoruz. Dileğen misafirlerimiz görkemiyle eğlendiren Sıra Gecesine katılabilir.(Ekstra)

3.GÜN: Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında her sokağı tarih kokan Mardin’e geçiyoruz. Artuklular döneminden kalan Kasımiye Medresesi ile gezimize başlıyoruz,Ulu Cami’yi görüp ,Ünlü badem şekerlerinden almanız için renkli mardin sokaklarında dolaşıyoruz. Hercai Konağını gezip  , Kireçtaşı ana kaya üzerine kurulan kent olan  Dara Antik kentine gidiyoruz. Dara Antik Kent gezi sonrasında rotamızı Hasankeyf’e çeviriyoruz. Konaklama için Batman’a geçiyoruz.

4.GÜN : Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında Diyarbakır’a gidiyoruz.Ongözlü köprü ile turumuza başlıyoruz. Diyarbakır Kalesi'nin surları üzerinde Harput Kapısı ile Mardin Kapısı'nı birleştiren eksenin batısında yer alan Ulu Camiyi ziyaret ediyoruz.  Ulu Cami ziyareti sonrasında Hz. Süleyman Cami ziyareti için hareket ediyoruz. Cami ziyareti sonrasında Akkoyunlular’ın en önemli anıtsal eserlerinden olan Dört Ayaklı Minareyi görmeye gidiyoruz.Diyarbakır gezimiz sonrasında Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Zeugma Mozaik Müzesi ile geçmişe yolculuk yapıyoruz.  Gaziantep Kalesi’ni panoramik olarak görüyor, Gaziantep Bakırcılar Çarşısına geçiyoruz. Ahşap kaplamalı dükkanları arasında dolaşıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Konaklama için Adana otelimize geçiyoruz.

5.GÜN :  Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında  Türkiye'nin en zengin göllerinden birisi olan Tuz Gölüne uğruyoruz. Göl turumuzun sonrasında Çanakkale’ye doğru molalı yolculuklar ile dönüş sağlıyoruz.

 

2 Kişilik Odalarda Kişi Başı : 10.000 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ  : Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı ve Konaklama, Ulaşım, Profosyonel Rehberlik Hizmet

İRTİBAT  NO: 05414200017 – 05334040017 - 02865125048